Legjenda Pele ka një mesazh për Ronaldon - Bota Sot
Legjenda Pele ka një mesazh për Ronaldon

Futboll

Legjenda Pele ka një mesazh për Ronaldon

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 18:10
Cristiano Ronaldo

Legjenda e Brazilit Pele i ka dëshiruar fat Cristiano Ronaldos në sezonin e ri dhe në debutimin e tij me Juventus dhe ka treguar se Juve ishte ofruar për ta “blerë atë” më 1961

Ronaldo ka startuar sonte për Juventusin në vizitën e tyre në Chievo, një ndeshje e cila ka filluar tashmë.

“Paç fat, Cristiano në ndeshjen e parë me Juventusin”, ka shkruar ikona e futbollit botëror në Tëitter.

“Në vitin 1961, pronari i Fiatit deshi të me blente, por kishte vetëm disa shirita për Pelen në atë kohë!”.

Taqni, 77 vjeçar, ai ende vazhdon të jetë në Santos që nga viti 1961 qëkurse u paraqit për herë të parë në triumfin me Brazilin në Botëror.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...