Busquets: I lumtur që Ronaldo ka ikur nga Real Madrid - Bota Sot
Busquets: I lumtur që Ronaldo ka ikur nga Real Madrid

Futboll

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Busquets: I lumtur që Ronaldo ka ikur nga Real Madrid

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 15:25
Sergio Busquets dhe Cristiano Ronaldo

Ylli i Barcelonës, Sergio Busquets, shpreson që Real Madridi do të vuajë pas shitjes së Cristiano Ronaldos gjatë kësaj vere.

Portugezi u transferua në Juventus për 112 milionë euro, duke u larguar nga Bernabeu pas 9 vjetëve.

Ronaldo ka qenë i pamëshirshëm ndaj Barcelonës gjatë kohës sa ishte lojtar i Realit, ku i ka shënuar 18 gola në 31 ndeshje të “El Clasicos”.

“Shpresoj që ai do t’iu mungojë atyre dhe ta vërejnë mungesën e golave të tij”, tha spanjolli për EL Pais.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test