Ndeshja e sontme do të jetë speciale për Ramos – dhe ka një arsye për këtë - Bota Sot
Ndeshja e sontme do të jetë speciale për Ramos – dhe ka një arsye për këtë

Futboll

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Ndeshja e sontme do të jetë speciale për Ramos – dhe ka një arsye për këtë

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 16:38
Sergio Ramos

Julen Lopetegui do të duhet të bëjë gjithçka që skuadra e tij të fitojë sonte ndaj Getafes.

Por, kjo ndeshje do të jetë mjaft speciale për Sergio Ramosin, ndeshje e cila do ta markojë përvjetorin e tij të 14-t në Real Madrid.

Ishte shtatori i vitit 2005 kur Ramos, një mbrojtës i djathtë aso kohe, debutoi me Real Madridin si 19-vjeçar.

”E kam pranuar fanellën e bardhë me numrin katër mbrapa”, kujton Ramos.

”Kishte shumë presion, por ndjeva se kjo ishte diçka unike për mua. Dhe këtë nder duhet ta mbroja si më së miri”.

Ramos ka shijuar çdo sukses të mundshëm me Real Madridin, duke veçuar tre titujt e Champions Leagues në tri vitet e fundit radhazi me ”Los Blancos”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test