Hazard vendos! - Bota Sot
Hazard vendos!

Futboll

E diel, 18 nëntor 2018

Hazard vendos!

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 17:00
Eden Hazard

Eden Hazard është përfolur për një largim nga Chelsea në drejtim të Real Madridit gjatë kësaj vere, mirëpo ai ka vendosur qëndrimin në "Stamford Bridge" duke thënë se është i lumtur.

Belgu, i cili i ka edhe dy vite në kontratën e tij, ka thënë se synon qëndrimin në Chelsea për stinorin e ardhshëm por nuk ka premtuar më gjatë.

“Të gjithë e dinë se çfarë kam thënë pas Kupës së Botës”, ka thënë 27-vjeçari.

“Por unë jam i lumtur këtu. Shumë gjëra janë folur, por për momentin jam i lumtur. Kam edhe dy vite kontratë dhe do e shohim se çfarë do të ndodhë. Largimi në këtë vit? Jo nuk do të largohem.

“Afati kalimtar i transferimeve në Angli është mbyllur. Klubet ende mund të shesin lojtarët e tyre, por nuk mund të transferojnë. Do të ishte e çuditshme nëse klubi do të më shiste tani duke e ditur që nuk mund të më zëvendësojnë”.

“Le të shohim se çfarë do të ndodhë në dy vitet e ardhshme”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test