Torino – Roma: Formacionet zyrtare, starton Pastore - Bota Sot
Torino – Roma: Formacionet zyrtare, starton Pastore

Futboll

E martë, 20 nëntor 2018

Torino – Roma: Formacionet zyrtare, starton Pastore

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 17:18
Foto ilustrim

Roma ka qenë një nga skuadrat më aktive në tregun e transferimeve të verës dhe tifozët mezi presin ta shikojnë skuadrën nga kryeqyteti italian në fushën e blertë për sezonin 2018/19.

Në ndeshjen e para sezonale në Serie A romakët janë mysafirë të Torinos.

Edhe pse Toro ka një sulm të frikshëm dhe skuadër të kompletuar, favorit është skuadra e Eusebio Di Francesco.

Nga minuta e parë për mysafirët luan, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Torino: Sirigu; Izzo, N’Koulou, Moretti; De Silvestri, Baselli, Rincon, Meitè, Berenguer; Iago Falque, Belotti

Roma: Olsen; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Strootman, De Rossi, Pastore; Under, Dzeko, El Shaarawy

Ndeshja e ardhshme e skuadrës romake është kundër Atalantas

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test