Real Madrid me vendim të papritur, e rikthen në skuadër Rodriguezin - Bota Sot
Real Madrid me vendim të papritur, e rikthen në skuadër Rodriguezin

Futboll

Real Madrid me vendim të papritur, e rikthen në skuadër Rodriguezin

Më: 23 gusht 2018 Në ora: 22:18
James Rodriguez

Real Madrid duket se po vuan për transferime këtë verë dhe tani është gati të paguajë një shumë të majme për të rikthyer James Rodriguezin.

Kolumbiani është pjesë e Bayern Munich ( huazim) dhe marrëveshja e bënë lojtarin pjesë të bavarezëve për dy vite, me mundësi për blerje kurdoherë gjatë këtyre dy viteve.

Bayern mund ta blejë kartonin e lojtarit për shumën e 41 milionë eurove.

Por, me “ngecjen” e “mbretërve” në merkato, duket se ata janë të gatshëm ti paguajnë Bayernit rreth afër 40 milionë euro për ta prishur marrëveshjen e huazimit të kolumbianit.

Rodriguez pati performancë fenomenale me gjermanët dhe besohet se do të ishte përforcimi i duhur për “Los Blancos”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...