Starova apo rekordmeni i barazimeve në Kosovë - Bota Sot
Starova apo rekordmeni i barazimeve në Kosovë

Futboll

Starova apo rekordmeni i barazimeve në Kosovë

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 15:00
Starova apo rekordmeni i barazimeve në Kosovë

Trajneri Sulejman Starova është duke vendosur një rekord Gines në kampionatin e Kosovës në futboll. 62-vjeçari, i cili drejton skuadrën e Feronikelit nga Drenasi, në 11 ndeshjet e fundit ka arritur të sigurojë 9 barazimi 1 fitore dhe 1 humbje, një ecuri me të vërtetë e rrallë për një skuadër futbolli.

Edhe në sezonin e ri, skuadra e “bobit” e ka nisur me 2 barazime, atë ndaj Trepçës me rezultatin 1:1 dhe ditën e djeshme ndaj barazoi pa gola në transfertë me Drenicën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...