"Luftë” mes Barcelonës dhe PSG për Rabiot - Bota Sot
"Luftë” mes Barcelonës dhe PSG për Rabiot

Futboll

"Luftë” mes Barcelonës dhe PSG për Rabiot

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 13:35
Adrien Rabiot

Klubi parisien kërcënon se do ta padisë në FIFA, Barcelonën.

Afati kalimtar i verës në Spanjë dhe në Francë ende nuk është mbyllur dhe klube si Barcelona apo Paris Saint-Germain po mundohen t’i shfrytëzojnë në maksimum ditët e fundit që kanë mbetur.

Klubi i Barçës është prej kohësh në kërkim të një mesfushori dhe si objektiv kryesor ka pasur yllin e PSG, Adrien Rabiot.

Barcelona nuk po i ndahet qëllimit të saj dhe për këtë janë shqetësuar shumë pala parisiene të cilët kërcënojnë t’i padisin në FIFA.

Sipas të përditshmes katalanase Sport, PSG pretendon se nga klubi i Barcelonës, kanë kontaktuar direkt me mesfushorin, pa marrë lejen e klubit.

Ekipi blaugrana po kërkon ta shfrytëzojë mundësinë, kur lojtarit i kanë mbetur edhe gjashtë muaj në kontratë dhe Rabiot deri më tani nuk ka pranuar të vazhdojë kontratën me kampionin francez.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...