Spalletti: Interi ka përparësi - Bota Sot
Spalletti: Interi ka përparësi

Futboll

Spalletti: Interi ka përparësi

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 17:55
Luciano Spalletti

Luciano Spalletti e ka mirëpritur Radja Nainggolanin dhe beson që Inter ka përparësi në grupin e tyre të Ligës së Kampionëve – “por në këtë garë nuk ka skuadra të dobëta”

Nerazzurri do të luaj kundër Bolognas në ora 17:00 të dielën, por Spalletti ka folur për shortin në Ligën e Kampionëve.

“Ne e kemi shpaguar përfundimin në vendin e katër deri ne centin e fundit”, tha trajneri në konferencën për shtyp.

“Megjithatë, nëse kthehemi një vit pas, ne do të ishim të lumtur që do të ishim në grupe. Ishte thelbësore që Interi të kthehej në ato topa përsëri, edhe nëse ka një grup të vështirë. Ne mund të kemi avantazh të vogël pasi që nuk ka skuadra të vogla, kështu që ajo është e balancuar. Ne absolutisht duhet të jemi të barabartë me të tjerët”.

“Kur dëshironi të jeni top skuadër, ju nuk mund të vareni nga vetëm një lojtar. Me lojtarët që ne kemi gati, unë mund të bëj ndryshime dhe të jemi gjithmonë të freskët”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...