Fiton Shqipëria

Nga: D.RR Më: 7 shtator 2018 Në ora: 20:40
Foto nga ndeshja

Shqipëria ka arritur të fitojë ndeshjen e parë në grupe, e vlefshme për kualifikime në Ligën e Kombeve. Ishte Taulant Xhaka që ia solli fitoren Shqipërisë në minutën e 56.

90+4' Përfundon ndeshja.

79' Izraeli po mundet ta gjej barazimin. Shqipëria e përqëndruar në kundërsulme.

63' Hysaj i vetëm përball portierit dështon ta dërgoj topin në rrjetë.

62' Strakosha shpëton Shqipërinë në këto minuta.

54' Shqipëria kalon në epërsi me një goditje të bukur të Taulant Xhakës, jashtë zonën së 11-metërshit.

46' Fillon pjesa e dytë. Bekim Balaj është futur në vend të Gurit.

45' Mbyllet me rezultat 0-0 pjesa e parë. Shqipëria shumë më dominuese.

41' Një gabim trashanik nga Strakosha që humb topin i vetëm, por Izraelitët nuk ditën ta shftytëzojnë atë mundësi me golin bosh.

38' Memushaj 5 metra larg nga porta nuk shënon.

31' Izraeli shumë afër golit.

28' Një goditje mjfatë e mirë e Memushaj që përpak nuk përfundoi në rrjetë.

22' Godtija e parë nga këndi për Izraelin.

18' Shqipëria ka marrë lojën në dorë tani.

10' Izraeli më i rrezikshëm në këta minuta të parë.

1' Fillon ndeshja, atmosferë e mirë në "Elbasan Arena".

Shqipëria e pret Izraelin në kuadër të ndeshjes së parë në Ligën e Kombeve që zhvillohet në Elbasan Arena.

Shqipëria gjendet në Grupin 1 të Ligës C të Ligës së Kombeve.

Me Izraelin është një përballje e njohur nga e kaluara e afërt, pasi që skuadrat janë përballure dhe më parë në kualifikimet për Kampionatin Botëror.

Panucci do të kërkojë fitore në këtë sfidë hapëse, për të bërë një hap pozitiv për të marrë lidershipin e grupit.

Formacioni i Shqipërisë:  Strakosha (GK), Binaku, Hysaj, Veseli, Xhimshiti, Basha, Memushaj, Xhaka, Guri, Hyka (C), Gavazaj

Formacioni i Izraelit: Hainmov, Dasa, Habashi, Kapiloto, Natcho, Zahavi, Kayal, Dabbur, Yeini, Twatha, Peretz.