Franca e mposht Holandën - Bota Sot
Franca e mposht Holandën

Futboll

Franca e mposht Holandën

Më: 9 shtator 2018 Në ora: 22:38
Festimi i golit

Franca ka mposhtur Holandën me rezultat 2-1 në ndeshjen e Ligës së Kombeve.

Kampionët e Botës konfirmuar formën e mirë që po i ndjek edhe pas triumfit në Kupën e Botës në Rusi.

Franca e nisi shumë mirë ndeshjen me një dominim total në minutat e para të ndeshjes.

Golin e parë gjelat e arritën në minutën e 14-të me anë të futbollistit të disponuar, Kilian Mbappe.

Tulipanët u “dhezën” në pjesën e dytë, ku arritën edhe të barazojnë rezultatin.

Golin e barazimit e shënoi Ryan Babel në minutën e 67-të pas një aksioni shumë të bukur.

Por Franca u kundërpërgjigj dhe kërkoi me ngulm fitoren.

Golin e triumfit e shënoi Olivier Giroud në minutën e 75-të të ndeshjes.

Franca është në vendin e parë të Grpit 1 të Ligës A me gjashtë pikë, Gjermania e dyta me një pikë dhe Holanda nuk ka grumbulluar asnjë pikë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat