Interi në kërkim të lojtarëve me parametra zero, Martial objektivi i madh - Bota Sot
Interi në kërkim të lojtarëve me parametra zero, Martial objektivi i madh

Futboll

Interi në kërkim të lojtarëve me parametra zero, Martial objektivi i madh

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 15:45
Anthony Martial

Interi gjatë verës arriti të bëjë një treg të transferimeve të mirë, ku afroi në skuadër shumë lojtarë cilësor.

Në mesin e tyre ishin edhe Stefan De Vrij dhe Kwadwo Asamoah që iu bashkuan skuadrës së lojtarë të lirë.

Sipas Tuttosport, drejtori sportiv Piero Ausilio tashmë ka filluar të punojë që të sjellë në skuadër lojtarë tjerë me parametra zero.

Në listë janë dy lojtarë të mëdhenj, bëhet fjalë për Hector Herreran, të cilit i skadon kontrata në verën e 2019.

Lojtari tjetër është Anthony Martial, të cilit po ashtu i skadon kontrata me Manchester Unitedin në verën e ardhshme.

Gjithsesi zikaltrit nuk do ta kenë të lehtë të sigurojnë shërbimet e këtyre do lojtarëve pasi për Herreran dhe Martialin kanë shfaqur interesim shumë klube të mëdha.

Nuk duhet harruar se sulmuesi francez ishte vitin e kaluar pranë Interit pasi ishin Djajtë e Kuq që e ofruan në një marrëveshje të mundshme për Ivan Perisicin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...