Emra që nuk harrohen, dy protagonistë të kohës së pavarësimit - Bota Sot
Emra që nuk harrohen, dy protagonistë të kohës së pavarësimit

Futboll

E hënë, 19 nëntor 2018

Emra që nuk harrohen, dy protagonistë të kohës së pavarësimit

Nga: K. Goca Më: 14 shtator 2018 Në ora: 14:28
Ajet Shosholli dhe Shefqet Sinani

Ajet Shosholli dhe Shefqet Sinani ishin në Shtabin Teknik të KF Prishtinës, në kohën e pavarësimit të futbollit të Kosovës nga ai serbosllav. Shosholli kryetrajner e Sinani ndihmëstrajner, dy emra që nuk harrohen, që ishin pjesë e pavarësimit të futbollit tonë.

Atëkohë kryetar i KF Prishtinës ka qenë Beqir Aliu, ndërsa sfidën e parë e luajtën me Flamurtarin e Prishtinës dhe pësuan humbje me 3:2, në kuadër të javës së parë të kampionatit të Pavarur. Pas 27 viteve sërish së bashku, por kësaj radhë në festimin e 27-vjetorit të nismës së Ligës së pavarur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test