Kjo është nota për Xhakën në eurogolin kundër Newcastles - Bota Sot
Kjo është nota për Xhakën në eurogolin kundër Newcastles

Futboll

Kjo është nota për Xhakën në eurogolin kundër Newcastles

Nga: Kemajl Goca Më: 16 shtator 2018 Në ora: 13:28
Kjo është nota për Xhakën në eurogolin kundër Newcastles

Mesfushori ofensivë Granit Xhaka së bashku me mbrojtësin Shkodran Mustafi treguan lojë të mirë në fanellën e Arsenalit dhe importuan tri pikë të mëdha në duel me Newcastlen.  Xhaka shënoi eurogol në minutën e 49-të, duke shtangur të gjithë në stadium. Ai nga gjuajtja e lirë rreth 25 metra, goditi bukur dhe e plasoi topin në këndin e epërm të portierit Dubravka.  Xhaka ishte më i vlerësuari të Arsenali nga tabloidi britanik, “Daily Mail’. Ai u vlerësua me notën 6.5, kurse Mustafi me 6. Për Arsenalin shënuan: Xhaka (49’) e Ozil (58’) dhe për Newcastlen Clark (90’).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat