Tony Blair, President i Premier League? - Bota Sot
Tony Blair, President i Premier League?

Futboll

E martë, 23 tetor 2018

Tony Blair, President i Premier League?

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 09:02
Tony Blair

Ish-kryeministri britanik Tony Blair është emri më intrigues që është përmendur në mbledhjen e fundit të klubeve si President i ardhshëm i Premier League, kampionatit anglez të futbollit.

Futbolli nuk ka qenë kurrë një nga pasionet e Blair, edhe pse ka thënë që është tifoz i Newcastle.

Megjithatë, Blair, i cili e la detyrën si kryeministër në vitin 2007, pas 10 vitesh në këtë post, ka karizëm dhe autoritete për të ruajtur rregullin mes 20 klubeve më të mira të Anglisë.

Emrat e tjerë për President të Premier League janë Gavin Patterson dhe Barney Francis.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test