Dembele ka filluar ta arsyetojë shumën e paguar për të prej 150 milionë eurove - Bota Sot
Dembele ka filluar ta arsyetojë shumën e paguar për të prej 150 milionë eurove

Futboll

E hënë, 22 tetor 2018

Dembele ka filluar ta arsyetojë shumën e paguar për të prej 150 milionë eurove

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 09:45
Ousmane Dembele

Me het-trikun e tij, Lionel Messi ishte padyshim ylli i fitores së Barcelonës ndaj PSV Eindhoven m rezultat 4-0.

Por Ousmane Dembele e futi verën në tabelën që tregon shënuesit duke vazhduar me fillimin pozitiv të këtij sezoni.

Sulmuesi shënoi golin e pestë këtë sezon, që i bie se ka shënuar më shumë se sa sezoni 2017/18.

Kur erdhi në Barcelonë, ai kishte presin, pasi për të ishin paguar 150 milionë euro me bonuse, shkruan Marca.

Ai u përpoq ta arsyetonte këtë, por një lëndim i gjatë e la jashtë fushave.

Tani ai po e tregon që vlen, duke shënuar gola dhe duke fituar ndeshje, gjë që perceptimi për Dembelen ka ndryshuar krejtësisht në vetëm disa javë.

Por atij i duhet ende kohë dhe trofe që ta ‘shlyejë’ pagesën të cilin Barcelona e ka kryer të për të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test