Bayern, shumë i fortë për Benfican - Bota Sot
Bayern, shumë i fortë për Benfican

Futboll

E hënë, 22 tetor 2018

Bayern, shumë i fortë për Benfican

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 22:56
Foto nga ndeshja

Bayern Munchen e ka nisur më fitore Ligën e Kampionëve duke e mundur nënkampionin e Portugalisë, Benfica më rezultat 0-2. Lewandowski (10) dhe Sanches (54) shënuan për bavarezët.

Bayern Munchen ka shënuar fitore në Portugali kundër Benficas.

Në pjesën e parë Lewandowski shënoi për Bayernin në minutën e 10.

Me rezultat 1-0 përfundoi edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Benfica ndëshkohet nga ish lojtari i saj, Renato Sanches që shënoi një gol të bukur në minutën e 54’të.

Me këtë fitore Bayern është në vendin e dytë, pasi që Ajax mposhti AEK’un më rezultat 3-0 sonte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test