Përjashtimi i Abazajt... - Bota Sot
Përjashtimi i Abazajt...

Futboll

Përjashtimi i Abazajt...

Më: 20 shtator 2018 Në ora: 12:13
Përjashtimi i Abazajt...

U transferua me shumë bujë nga Kategoria Superore drejt Anderlehtit, por Kristal Abazaj nuk ka arritur të bindë drejtuesit e klubit belg.

22-vjeçari u la jashtë listës së Europës, teksa shumë pikëpyetje janë ngritur për të. Në një prononcim për mediat belge, drejtori sportive, Luk Devroe ka zbuluar pse Abazaj nuk është përfshirë në listën e Ligës së Europës.

“Abazaj i filloi përgatitjet shumë mirë, ai edhe shënoi, por më pas pësoi tërheqje si pasojë e ritmit të stërvitjes dhe intensitetit, i cili është shumë më i lartë se në Shqipëri. Duhet kohe që puna e tij të japë fryte”, u shpreh Luk Devroe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test