Khalid: Në Gjilan nuk do të jetë ndeshje e lehtë - Bota Sot
Khalid: Në Gjilan nuk do të jetë ndeshje e lehtë

Futboll

Khalid: Në Gjilan nuk do të jetë ndeshje e lehtë

Më: 23 shtator 2018 Në ora: 13:32
Khalid: Në Gjilan nuk do të jetë ndeshje e lehtë

Futbollisti i Prishtinës Basit Khalid tha se në Gjilan nuk është ndeshje e lehtë kundër Dritës, në sfidën e javës së 6-të të Superligës së Kosovës, e cila luhet sot në orën 15.45. “Ne kemi punuar shumë për pikët të cilat presim t’i marrim, edhe pse e di që fare nuk do të jetë ndeshje e lehtë, por ne besojmë që ta vëmë në praktikë atë që trajnerët po na e mësojnë në trening dhe ne duhet të shkojmë që të gjithë të japim maksimumin tonë dhe të marrim pikë. Unë personalisht duhet të jam maksimumin që të jap atë për çfarë me fletë profesori dhe besoj pak nga pak jam duke u ngrit në përmirësimin e lojës individuale, por shpresoj shumë që edhe golat do të vijnë dhe gjithçka pastaj do të jetë më e lehtë për ne”, ka thënë Khalid për faqen e FC Prishtina.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...