Reprezentuesi i Kosovës në përbërjen e javës në Zvicër - Bota Sot
Reprezentuesi i Kosovës në përbërjen e javës në Zvicër

Futboll

E mërkurë, 24 tetor 2018

Reprezentuesi i Kosovës në përbërjen e javës në Zvicër

Nga: Kemajl Goca Më: 24 shtator 2018 Në ora: 10:48
Reprezentuesi i Kosovës, Benjamin Kololli

Reprezentuesi i Kosovës, Benjamin Kololli, është në përbërjen më të mirë të javës së shtatë në elitën e futbollit zviceran. Kololli asistoi për fitoren e Zurich-ut me rezultat minimal 1:0 ndaj Luzernit.  Në 11-shin javës ka më së shumti lojtarë (pesë) të kampionit në fuqi, Young Boys, e cila e deklasoi me 7:1 Baselin.

Sipas Blick ky është 11-shi i javës: David von Ballmoos (Young Boys), Mohamed Ali Camara (Young Boys), Chris Kablan (Thun), Sekou Sanogo (Young Boys), Christian Fassnacht (Young Boys), Raphael Holzhauser (Grasshoppers), Miralem Sulejmani (Young Boys), Benjamin Kololli (Zurich), Marvin Spielmann (Thun), Nicolas Sutter (Thun) dhe Marco Gjuriçin (Grasshoppers).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test