Pele gëzon Mbappen - Bota Sot
Pele gëzon Mbappen

Futboll

E diel, 21 tetor 2018

Pele gëzon Mbappen

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 11:09
Pele gëzon Mbappen

Kylian Mbappe është shëndërruar në një nga lojtarët më të mirë në botë dhe gëzon respektin e të gjithëve.  Madje shpesh herë francezi është konsideruar si Pele i kohëve moderne nga i cili ka marrë edhe një dhuratë speciale.  
Bëhet fjalë për një fanellë të nënshkruar nga vetë legjenda e Brazilit. 
19-vjeçari u bë i riu i parë në botë që ka shënuar më shumë se një gol në Kupën e Botës që nga Pele, i cili i shëno dy gola në finalen kundër Suedisë në vitin 1958. 
Dhuratën që Pele i kishte dërguar, Mbappe vendosi që ta publikonte në rrjetet sociale me mbishkrimin.
“Faleminderit për këtë super dhuratë, Mbret”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test