Kush ishte Afërdita Fazlija para 30 viteve e kush është tani? - Bota Sot
Kush ishte Afërdita Fazlija para 30 viteve e kush është tani?

Futboll

E hënë, 22 tetor 2018

Kush ishte Afërdita Fazlija para 30 viteve e kush është tani?

Nga: K. Goca Më: 25 shtator 2018 Në ora: 13:22
Afërdita Fazlija

Në vitet e 80-ta ishte një futbolliste cilësore, ndërsa tani është  zv.drejtore në Departamentin e Sportit të Kosovës. Është fjala për Afërdita Fazlija, e cila është edhe selektore e kombëtares së Kosovës për femra.

Në vitin 1988, Afërdita ka qenë futbolliste dhe ka luajtur për Prishtinën.

Image

Shkrim i vitit 1988, 3 prill

Ajo me 3 prill të vitit 1988 luajti standarde për Prishtinën, që barazoi 1:1 me Sllogën e Zemunit, në ndeshjen e vlefshme të Ligës së Parë të ish Jugosllavisë. Afërdita 30 vite me parë ka qenë futbolliste, ndërsa sot punon në DSK dhe është selektore. Afërdita tërë jetën me sport dhe gjithmonë në shpirt e ka futbollin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test