FA nis hetimet për gjestin e Jose Mourinho pas fitores ndaj Newcastle - Bota Sot
FA nis hetimet për gjestin e Jose Mourinho pas fitores ndaj Newcastle

Futboll

FA nis hetimet për gjestin e Jose Mourinho pas fitores ndaj Newcastle

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 19:27
Jose Mourinho

Federata Angleze e Futbollit ka deklaruar se ka nisur një hetim në lidhje me gjestin që trajneri portugez Jose Mourinho ka bërë pas ndeshjes Manchester United-Newcastle luajtur në “Old Trafford” dhe fituar me përmbysje 3-2 nga “djajtë e kuq”. Pas përfundimit të takimit, Mourinho ka dalë nga fusha e lojës duke bërë një gjest me gishtin e vogël dhe duke folur në gjuhën portugeze.

FA ka deklaruar se do të hetojë këtë veprim të trajnerit të Manchester United pas ndeshjes, pasi fjalët e thëna në gjuhën portugeze mund të jenë fyese. Ende nuk dihet se çfarë ka thënë trajneri Jose Mourinho dhe se çdo të thotë ai gjest, veprime që portugezei i ka bërë në një moment kritik të karrierës së tij, pasi United nuk po kalojnë një moment të mirë në kampionat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...