Atletico Madrid e kërkoi Bentancurin - Bota Sot
Atletico Madrid e kërkoi Bentancurin

Futboll

E shtunë, 20 tetor 2018

Atletico Madrid e kërkoi Bentancurin

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 22:42
Rodrigo Bentacur

Juventusi raportohet se e ka refuzuar një ofertë nga Atletico Madrid për uruguaianin, Rodrigo Bentacur.

Sipas Goal.com, paraqitja e tij si për Uruguain në Botëror dhe Juventusin kishte bërë që Diego Simeone ta kërkonte atë.

Duke marrë në konsideratë se ai mund të largohej pasi që ka një numër të madh mesfushorësh si Sami Khedira dhe Miralem Pjanic, Atletico Madrid kishte menduar që bardhezinjtë do ta lirojnë Bentacurin.

Megjithatë, gjiganti i Torinos u përcaktua për ta mbajtur pasi që e konsideron atë të ardhmen e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test