Këto janë fjalët e Arthur për Messi - Bota Sot
Këto janë fjalët e Arthur për Messi

Futboll

E enjte, 18 tetor 2018

Këto janë fjalët e Arthur për Messi

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 18:24
Barcelona

Transferi i ri i Barcelonës, Arthur Melo, në një intervistë për “Barça TV”, ka komentuar edhe bashklojtarin e tij Leo Messi.

Ai është shprehur tejet i lumtur të luaj krahas tij dhe ka thënë se argjentinasi është i mrekullueshëm.

“Ai (Messi) është fantastik. E kam admiruar që  kur e shihja në TV, por si njeri, brenda dhe jashtë fushës është edhe më i mirë” ka thënë braziliani.

Më tutje ai ka vazhduar: “Ai është gjeni. Lojtari më i mirë që ka parë futbolli. Dua ta falënderoj për vetëbesimin që po më jep”.

Arthur ka treguar perfomanca të mira në ndeshjet e fundit dhe po cilësohet si “Xavi i ri”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test