Lista me 14 emrat që Barcelona mund t’i transferojë - Bota Sot
Lista me 14 emrat që Barcelona mund t’i transferojë

Futboll

Lista me 14 emrat që Barcelona mund t’i transferojë

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 08:32
Ilustrim

Barcelona nuk po kalon në momentet më të mira në  xhirot e fundit.

Katalunasit nuk regjistrojnë fitore në katër ndeshjet e fundit në La Liga dhe kjo ka n çitur një shqetësim në kampin e tyre.

Tek yjet e skuadrës si Pique (31), Busquets (30), Suarez e Rakitic (31) ka filluar  që mosha të bëjë punën e saj.

Kësisoj, Barca ka një listë emrash të cilët preferon ti sjell në “Camp Nou”.

Koen Casteels: Portier: 26 vjeçar: Wolfsburg: 6 milionë euro.
Jeroen Zoet: Portier: 27 vjeçar: PSV Eindhoven: 10 milionë euro.

Matthijs De Ligt: Qendër mbrojtës: 19 vjeçar: Ajax: 50 milionë euro.
Milan Skriniar: Qendër mbrojtës: 23 vjeçar: Inter: 50 milionë euro.
Dayot Upamecano: Qendër mbrojtës: 19 vjeçar: RB Leipzig: 30 milonë euro.
Kalidou Koulibaly: Qendër mbrojtës: 27 vjeçar: Napoli: 60 milionë euro.

Ferland Mendy: Mbrojtës i majtë:  23 vjeçar: Lyon: 12 milionë euro.
Nicolas Tagliafico: Mbrojtës i majtë: 26 vjeçar: Ajax : 16 milionë euro.
Filipe Luis: Mbrojtës i majtë: 33 vjeçar: Atletico Madrid: 8 milionë euro.

Frenkie de Jong: Mesfushor qendror: 21 vjeçar: Ajax: 40 milionë euro.
Paul Pogba: Mesfushor qendror: 25 vjeçar: Manchester United: 90 milionë euro.
Adrien Rabiot: Mesfushor qendror: 23 vjeçar: PSG: 50 milionë euro.

Krzysztof Piatek: Sulmues: 23 vjeçar: Genoa: 15 milionë euro.
Nicolas Pepe: Sulmues krahu: 23 vjeçar: Lille: 16 milionë euro.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë lëvizjet e blaugranave në janar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...