‘Ballisti’ me reagim interesant në katër vjetorin e ndeshjes Serbi – Shqipëri - Bota Sot
‘Ballisti’ me reagim interesant në katër vjetorin e ndeshjes Serbi – Shqipëri

Futboll

‘Ballisti’ me reagim interesant në katër vjetorin e ndeshjes Serbi – Shqipëri

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 12:49
‘Ballisti’ me reagim interesant në katër vjetorin e ndeshjes Serbi – Shqipëri

Ismail Morina i njohur si Ballisti, katër vite më parë e lëshoi një dron gjatë ndeshjes Serbi – Shqipëri e zhvilluar në Beograd.

‘Ballisti’ e ka kujtuar këtë datë me një postim në rrjetin social Facebook duke e uruar datën e sotme në tri gjuhë, shqip, anglisht dhe italish.  “Gezuar ditelindjen neve! Happy birthday to us! Buon compleanno a noi! 21:26 –14/10/2014”, shkruan Ballisti.

Pas lëshimit të dronit, situata eskaloi kur tifozët serb u futën në fushën e blertë dhe filluan të sulmojnë futbollistët kuq e zinj.

Kujtojmë përplasjen fizike të kapitenin legjendar Lorik Cana me tifozë, gjithashtu Bekim Balaj e Taulant Xhaka, pa humbur meritat e asnjërit lojtar që atë ditë ishte në fushë duke mbrojtur ngjyrat kuq e zi.

Takimi u ndërpre në ato momente dhe nuk vazhdoi më. Shqipëria fitoi 3:0 në tavolinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...