Ylli i Kombëtares operohet në fytyrë, mungon tri javë - Bota Sot
Ylli i Kombëtares operohet në fytyrë, mungon tri javë

Futboll

Ylli i Kombëtares operohet në fytyrë, mungon tri javë

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 14:06
Mesfushori Jahmir Hyka

Mesfushori Jahmir Hyka iu nënshtrua një operacioni ditën e premte për të riparuar disa fraktura në mollëzat e fytyrës.

Shtatëshkurtri shqiptar u dëmtua gjat stërvitjes javën e kaluar, teksa Hykës do t’i duhet rreth 2-3 javë për t’u rikthyer në fushën e blertë.

Së fundmi 30-vjeçari ka postuar një foto në “Instagram” pas operacionit me fasho në fytyrë, ku falënderonte Zotin që gjithçka shkoi mirë.

Ky dëmtim në fytyrë e pengoi Hykën që të ishte pjesë e ekipit kombëtar për 2 sfidat e muajit tetor ndaj Jordanisë dhe Izraelit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...