Hazard e pranon: Doja të largohesha te Real në verë, por ja pse s’ika - Bota Sot
Hazard e pranon: Doja të largohesha te Real në verë, por ja pse s’ika

Futboll

Hazard e pranon: Doja të largohesha te Real në verë, por ja pse s’ika

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 16:29
Eden Hazard

Dhe erdhi një ditë e re dhe bashkë me të edhe një tjetër përgjigje e Eden Hazard për të ardhmen e tij. Belgu ëndërron të luajë te Real Madrid, por duket qartë se nuk dëshiron konfrontime me Chelsean. 28-vjeçari në një intervistë për ‘Telefoot’ ka pranuar se ka pasur bisedime mes palëve që ai të shkonte në merkaton e kësaj vere në “Santiago Bernabeu”, por klubi londinez ia ka bërë të qartë që nuk do e lejonte të largohej.

“Chelsea ishte e qartë me mua (në verë). Nuk do largohesha nga klubi dhe unë pranova. Qëndroj ose largohem, unë do të isha i lumtur gjithsesi.  Nuk pendohem aspak për atë vendim, kurrsesi”, u shpreh belgu.

Ai dëshiron që t’i bëjë gjërat në rrugën e duhur dhe të mos ketë përplasje me “blutë e Londrës”, klub ku prej më shumë se 6 vite i ka dhënë dhe ka marrë gjithçka.

“Kur vendimet mund të merren nga të tjerët, ti mund të mërzitesh dhe shpesh të thuash fjalën e fundit të parën, por unë kurrë nuk do tregohem mosmirënjohës ndaj Chelseas. Më ka dhënë shumë”, tha Hazard, i cili ka pasur një nisje të shkëlqyer këtë sezon futbollistik.

Tashmë  të gjithë kanë sytë drejtuar nga merkatoja e dimrit, periudhë në të cilën çdo ekip i interesuar mund të paraqesë ofertën për një nga lojtarët më të kërkuar të momentit.

Në një intervistë që ka pasur më herët, Sarri është shprehur i bindur që Hazard nuk largohet nga Londra në janar, por deklaratat e vetë lojtarit shpesh kanë qenë të paqarta, ku nuk kanë munguar edhe “flirtimet” në distancë me Realin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...