Polonia – Italia, kjo gjë nuk pritej në fund të ndeshjes - Bota Sot
Polonia – Italia, kjo gjë nuk pritej në fund të ndeshjes

Futboll

Polonia – Italia, kjo gjë nuk pritej në fund të ndeshjes

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 22:54
Foto nga ndeshja

Italia ka fituar tri pikë tejet të vështira ndaj Polonisë në Ligën e Kombeve.

Italia ka arritur që ta mposht Poloninë me rezultat minimal, 0:1.

Polakët dhe ‘Azurët’ e mbyllën pjesën e parë pa gola, mirëpo pjesa e dytë kishte një skenar tjetër,

Italia arriti që të kaloi në epërsi ndaj Polonisë me golin e shënuar nga Cristiano Biraghi në minutën e 90’+2.

Në Ligën A, Grupi i 3 të Ligës së Kombeve, Portugalia ka gjashtë pikë në vendin e parë, Italia katër pikë dhe Polonia një pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat