Chiellini: Është një rezultat që na jep besim - Bota Sot
Chiellini: Është një rezultat që na jep besim

Futboll

Chiellini: Është një rezultat që na jep besim

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 14:39
Chiellini: Është një rezultat që na jep besim

Fitorja në minutat e fundit ndaj Polonisë, i dha mundësinë kombëtares italiane për të shmangur nga Liga A. Giorgio Chiellini ka një recetë të rëndësishme për futbollistët e rinj.

“Ata ende nuk kanë grumbulluar shumë përvojë ndërkombëtare. Turnetë e vetëm, në të cilët mund ta bëjnë këtë, janë ato me kombëtaren dhe Liga e Kampionëve. Kështu që iu them këtyre djemve: përpiquni të luani sa më parë në Ligën e Kampionëve”, tha ai.

“Për gjashtëdhjetë minuta, të mërkurën kemi zhvilluar një lojë të madhe. Ne u shpërblyen në fund, por kishim mundësi të shënonim më parë. Është një rezultat që na jep besim, por kemi nevojë për t’u përmirësuar akoma”, deklaroi Chiellini.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...