West Ham e do Dzekon në afatin e janarit - Bota Sot
West Ham e do Dzekon në afatin e janarit

Futboll

West Ham e do Dzekon në afatin e janarit

Më: 18 tetor 2018 Në ora: 13:24
Edin Dzeko

Sulmuesi boshnjak mund të largohet nga Roma në fillimin e vitit të ri.

West Ham po konsideron mundësinë për të nënshkruar me sulmuesin e Romës, Edin Dzeko.

Sipas Calciomercato, klubi londinez do të bëjë një fortë prej 25 milionë eurosh për ta rrëmbyer sulmuesin nga skuadra romake.

Dzeko ka kontratë me Romën deri në vitin 2020 dhe nëse klubi nuk i ofron rinovim edhe për një vit shtesë, ai mund të largohet nga kryeqyteti italian.

32-vjeçari para pak ditësh ka shprehur dëshirën për të luajtur edhe njëherë në Premier Ligë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...