Reagon Barcelona, tregon nëse do ta kthejë Neymarin në klub - Bota Sot
Reagon Barcelona, tregon nëse do ta kthejë Neymarin në klub

Futboll

Reagon Barcelona, tregon nëse do ta kthejë Neymarin në klub

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 17:31
Neymari

Zëvendës-presidenti i Barcelonës, Jordi Cardoner ka thënë se Barcelona nuk e ka ndërmend ta ri-transferojë Neymarin e Paris Saint-Germainit, kështu duke i mohuar raportimet e fundit për një rikthim të brazilianit në “Camp Nou”.

Neymari i ka fituar dy La Liga dhe Ligën e Kampionëve në për gjatë katër vjetëve sa ka qëndruar në Barcelonë.

Ai u largua në korrik të viti 2017, pasi PSG e pagoi klauzolën e tij, që ishte 222 milionë euro, mirëpo klubi katalonas e ka mohuar një rikthim të mundshëm të tij.

“Askush në bordin e Barcelonës nuk ka biseduar për mundësinë e rikthimit të Neymarit, momentalisht nuk mund ta japim përgjigje sepse askush nuk ka përmendur asgjë”, ka thënë Cardoner.

“Nëse do të dëshironim transferimin e tij, atëherë bordi do ta diskutonte atë, mirëpo deri më tani askush nuk ka folur për këtë”.

Ma fanellën e klubit katalonas, Neymari i ka bërë 186 paraqitje, ka shënuar 105 gola dhe ka asistuar 77 herë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...