Barcelona 4:2 Sevilla, notat e lojtarëve - Bota Sot
Barcelona 4:2 Sevilla, notat e lojtarëve

Futboll

Barcelona 4:2 Sevilla, notat e lojtarëve

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 23:25
Foto nga ndeshja

Barcelona ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Sevillas, me rezultatin 4:2.

Vendasit hapën llogarinë e golave qysh në minutën e dytë të takimit.

Golin e dytë për katalunasit e shënoi Lionel Messi, i cili edhe pësoi një lëndim gjatë kësaj ndeshje.

Për 3:0 u përkujdes Suarez, kurse golin e katërt për “blaugranët” e shënoi Rakitic.

Dy golat për Sevillën u realizuan nga Sarabia dhe Muriel.

Duhet theksohet edhe performanca e jashtëzakonshme e Ter Stegen.

Notat e lojtarëve:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...