Real Madrid vuan edhe në fitore, vendoset fati i Lopetegui para “El Clasico” - Bota Sot
Real Madrid vuan edhe në fitore, vendoset fati i Lopetegui para “El Clasico”

Futboll

Real Madrid vuan edhe në fitore, vendoset fati i Lopetegui para “El Clasico”

Më: 23 tetor 2018 Në ora: 23:51
Julen Lopetegui

“Është për të ardhur turp sërish, sepse ne patëm shumë raste dhe shanse. Me fitoren 2-1 çdo gjë është përmirësuar, por nëse do të kishim qenë me fat dhe të saktë, atëherë duhet të kishim shënuar katër ose pesë gola. Ne fituam dhe kjo ishte shumë e rëndësishme. U kthyem pas disa rezultatesh shumë negative. Ishte jetike”. Ishin këto fjalët me të cilat e ka përjetuar fitoren e Los Blancos, legjenda dhe tashmë drejtori i Real Madrid për marrëdhënie institucionale, Emilio Butragueño.

Por, përtej komentit të tij për ndeshjen, deklarata e Butragueno ka vlerë për trajnerin e Galaktikëve, Julen Lopetegui në pozita shumë të lëkundura. Sipas drejtuesit të lartë, Lopetegui është i konfirmuar, të paktën edhe për supersfidën fundjavës ndaj Barcelonës. “Po, po, normalisht ai do të jetë në Barcelonë. Për të përgatitur sa më mirë ndeshjen. Unë insistoj, në të tilla situata është e rëndësishme të qëndrojmë të qetë dhe t’u besojmë futbollistëve. Ndeshja e të dielës është një motivim shumë i madh, për të bërë një paraqitje fantastike. E përjetojmë normalisht. Ky është futbolli. Dëgjojmë shumë aludime, por ne jemi optimistë”, deklaroi Butragueno.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...