Prishtina fitoi me penallti ndeshjen kundër Bardhosh Gërvallës

Më: 25 tetor 2018 Në ora: 16:57

Në organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës sot në stadiumin”Fadil Vokrri” në kryeqytet u zhvillua ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, ndërmjet fituesit të Digitalb Kupës së Kosovës FC”Prishtina” dhe fituesit të Kupës së Kosovës për Diasporë AVK ”Bardhosh Gërvalla” nga Ludwisburgu i Gjermanisë. Në pjesën e parë ishte një ndeshje e baraspeshuar dhe ndonëse  skuadra nga Gjermania me futbollistë amatorë arriti shumë mirë të përballojë skuadrën nga kryeqyteti, e cila në fushë u paraqitë me futbollistët të përbërjes së dytë. Kështu që pjesa e parë u mbyllë pa gola. Pjesa e dytë nuk solli aspak ndryshime në lojë dhe rezultat, kështu që ndeshja shkoi në penalti ku më të saktë u treguan futbollistët e Prishtinës të cilët e fituan ndeshjen 4:2. Në fund kupën ekipit fitues ia dorëzoi anëtari KE Mirsad Çollaku, ndërsa ekipit të AKV”Bardhosh Gërvalla “ kupën për pozitën e dytë ia dorëzoi Zv. Sekretari Arianit Ahmeti.

Prishtina- Bardhosh Gërvalla 4:2 me pen.   (0:0)