Juventusi vendos edhe një rekord në Serie A - Bota Sot
Juventusi vendos edhe një rekord në Serie A

Futboll

Juventusi vendos edhe një rekord në Serie A

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 13:33
Juventusi

“Zonja e Vjetër” e pandalshme në kampionatin italian.

12 ndeshje të zhvilluara prej të cilave 11 fitore dhe vetëm një barazim, bëjnë që Juventusi të thyejë rekord në Serie A.

“Zonja e Vjetër” ka arritur të grumbullojë 34 pikë, një rekord absolut jo vetëm për historinë e klubit bardhezi, por edhe të historisë së kampionatit italian. Askush deri më tani nuk kishte arritur që të bënte më mirë sesa kaq.

Skuadra e Massimiliano Allegrit arrin të thyejë kështu rekordin e vendosur nga Roma (sezoni 2013-2014) dhe Napoli (2017-2018) më parë, të cilat kishin arritur që të shkonin deri 31 pikë. 

Kjo është një tjetër arritje që tregon forcën e Juventusit, por edhe dominimin e Cristiano Ronaldos me shokë, që vazhdojnë të mos njohin rivalë për momentin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...