Solari zyrtarisht trajner i Real Madridit - Bota Sot
Solari zyrtarisht trajner i Real Madridit

Futboll

Solari zyrtarisht trajner i Real Madridit

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 16:42

Santiago Solari tani është edhe zyrtarisht trajner i ri i RealMadridit, duke i dhënë fund periudhës së tij si trajner i përkohshëm.
Argjentinasi u emërua trajner i përkohshëm para dy jave. Pas kësaj klubit iu desh të vendoste për të ardhmen e tij dhe tani e ka bërë pikërisht këtë, pas katërfitoreve nga katër ndeshje deri tani.
Pas fitores së Madridit mbrëmë ndaj Celta Vigos, drejtuesit e klubit i dërguan kontratën e re të Solarit në Federatën e Futbollit të Spanjës dhe e përditshmja spanjolle “MARCA” e ka konfirmuar këtë sot.
Solari e ka merituar të vazhdojë ta drejtojë skuadrën, pasi në katër ndeshjet e para, ka mposhtur Melillën, Real Valladolidin, Viktoria Plzenin dhe Celta Vigon, edhe pse është e vërtetë që klubi e kishte marrë vendimin para ndeshjes të dielën mbrëma.
Nën drejtimin e Solarit, Reali ka fituar katër ndeshje, nuk ka humbur asnjë dhe ka shënuar 15 gola, ndërsa ka pranuar vetëm dy.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...