Gjimshiti: Ja çfarë duhet të bëjë Shqipëria ndaj Skocisë - Bota Sot
Gjimshiti: Ja çfarë duhet të bëjë Shqipëria ndaj Skocisë

Futboll

Gjimshiti: Ja çfarë duhet të bëjë Shqipëria ndaj Skocisë

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 14:51
Berat Gjimshiti

Berat Gjimshiti është deklaruar para ndeshjes me Skocinë në Ligën e Kombeve.

Berat Gjimshiti ka thënë se të gjithë lojtarët duhet të japin maksimumin, në mënyrë që të shpresojnë që ta kalojnë grupin.

“Mendoj se me Skocinë do të jetë një ndeshje e vështirë”, ka thënë fillimisht Gjimshiti,

“Ata luajnë mirë si vendas, por që ne kemi rastin të tregojmë vlerat tona. Ne duhet të luftojmë për atë që e duam.

“Ne duhet të luajmë si skuadër, ashtu siç kemi bërë në ndeshjet tjera dhe e dimë se jemi të fortë në këtë pikë”, ka shtuar më tej Gjimshiti.

Kujtojmë se Shqipëria është në Ligën C, Grupi 1, me vetëm tri pikë, ndërsa ndeshjen ndaj Skocisë do ta zhvilloj më 17 nëntor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...