Ylli i Dortmundit në Chelsea për 78 milionë euro? - Bota Sot
Ylli i Dortmundit në Chelsea për 78 milionë euro?

Futboll

Ylli i Dortmundit në Chelsea për 78 milionë euro?

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 10:01
Christian Pulisic

Ylli i Borussia Dortmundit, Christian Pulisic pritet të largohet nga Gjermani për t’u transferuar në Londër te Chelsea.

Kontrata e 20-vjeçarit përfundon në vitin 2020, dhe duket se amerikani nuk do ta vazhdojë kontratën me gjermanët.

Chelsea i ka gati 78 milionë euro për shërbimet e Pulisicit.

Deri më tani ka 15 gola dhe 24 asistime në 109 paraqitje me fanellën e verdhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...