Gurbanov: Nesër u duhet vetëm një pikë Kosovës - Bota Sot
Gurbanov: Nesër u duhet vetëm një pikë Kosovës

Futboll

Gurbanov: Nesër u duhet vetëm një pikë Kosovës

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 19:18
Gurbanov: Nesër u duhet vetëm një pikë Kosovës

Kombëtarja e Azerbajxhanit po e mban konferencën para ndeshjes me Kosovës në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë.

Trajneri i Azerbajxhanit, Gurban Gurbanov, ka thënë se nesër do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme, por që do të tentojnë të fitojnë.

“E falënderojë trajnerin Bernard Challandes për komplimentet. Në Azerbajxhan kam folur mirë për Kosovën pasi që kanë potencial. Nesër u duhet vetëm një pikë Kosovës dhe stadiumi do të jetë i mbushur”, deklaroi Gurban Gurbanov.

“Ne do ta japim maksimumin për të arritur fitore. Nuk mendoj se Azerbajxhani është favorit. Gjasat janë të barabarta”, shtoi Gurbanov.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...