Holanda e heshtë Gjermaninë dhe Francën kalon në ‘Final Four’ - Bota Sot
Holanda e heshtë Gjermaninë dhe Francën kalon në ‘Final Four’

Futboll

Holanda e heshtë Gjermaninë dhe Francën kalon në ‘Final Four’

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 22:40
Pamje nga ndeshja Holandë-Gjermani

Holanda ka arritur të kaloj në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve.

Holanda ka barazuar 2 me 2 ndaj Gjermanisë, duke arritur që të kaloj në ‘Final Four’.

‘Pancirët’ kaluan fillimisht në epërsi me golin e Timo Werner në minutën e 9’, ndërsa Leroy Sane (20’) e dyfishoi epërsinë.

Pjesa e dytë filloi më keq për Gjermaninë, pasi Holanda arriti ta ngushtoi epërsinë në minutën e 85’ me anë të Promes.

Por, tulipanët nuk u ndalën me kaq, pasi Virgil van Dijk, arriti t’i barazoi shifrat në minutën e 90’+1.

Gjermania në sezonin e ri të Ligës së Kombeve, do të luajë në Ligën B.

Pas kësaj ndeshjes, Franca është lidere e Ligës A, Grupi 1 me shtatët pikë,Holanda me gjashtë dhe Gjermania me katër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat