Angellovski: Bjellorusia apo Kosova...? - Bota Sot
Angellovski: Bjellorusia apo Kosova...?

Futboll

Angellovski: Bjellorusia apo Kosova...?

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 15:11
Kosova

Maqedonia me fitoren ndaj përfaqësueses modeste të Gjibraltarit e ka siguruar kualifikimin në play-offin e Ligës së Kombeve. Tani futbollistët e Maqedonisë kanë dy mundësi për t’u kualifikuar në Euro 2020, përmes Ligës së Kombeve dhe eliminatoreve të cilat nisin vitin e ardhshëm. Maqedonia në play-off mund të përballen me Kosovën apo Bjellorusinë. Singron Igor Angellovski, Trajner i Maqedonisë “ Bjellorusia apo Kosova, do të thotë njëra nga këto dy kombëtare. Gjeorgjia është e para. Nuk kam dëshirë, ashtu që cila do që të na bie s’ka lidhje. Unë jam i koncentruar në futbollistët tanë“.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...