Panucci: Lojtarët më mbështesin, përndryshe do të largohesha - Bota Sot
Panucci: Lojtarët më mbështesin, përndryshe do të largohesha

Futboll

Panucci: Lojtarët më mbështesin, përndryshe do të largohesha

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 22:27
Christian Panucci

Christian Panucci u shpreh i kënaqur për Supersport pas fitores 1-0 që Shqipëria arriti ndaj Uellsit.

Trajneri italian i kombëtares sonë theksoi se “skuadra gjeti shpirtin e duhur dhe arriti një fitore më në fund”, edhe pse me vuajtje sipas tij.
“Do përgatitemi që të vazhdojmë përpara për kualifikimin në Europian”, shtoi Panucci, i cili tha se me lojtarët është ballafaquar dhe ka folur, duke gjetur gabimet.

Kur u pyet nëse kjo fitore ishte shenjë se lojtarët e duan, Panucci tha: “Unë di që djemtë i kam pas krahëve, i kam me vete. Nëse do e dija që nuk do ishin me mua, do largohesha”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...