Kosova përballet me Maqedoninë në gjysmëfinalen e “Play-offit” drejt Euro 2020 - Bota Sot
Kosova përballet me Maqedoninë në gjysmëfinalen e “Play-offit” drejt Euro 2020

Futboll

Kosova përballet me Maqedoninë në gjysmëfinalen e “Play-offit” drejt Euro 2020

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 22:41
Festimi i golit

Kosova do të përballet me Maqedoninë në gjysmëfinalen e “Play-offit” të Ligës D për kualifikim direkt në Evropianin 2020.

Pasi fitoi grupin 3 të Ligës D dhe siguroi kualifikimin në Ligën C, Kosova do të ketë një rast shtesë për kualifikim në Evropian.

Pas përfundimit të kualifikimeve të rregullta që do të mbahen më 2019, Kosova në mars të vitit 2020 do të jetë pjesë e “Play-offit” të Ligës D.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...