Heroi i Kosovës flet pas triumfit në Ligën D - Bota Sot
Heroi i Kosovës flet pas triumfit në Ligën D

Futboll

Heroi i Kosovës flet pas triumfit në Ligën D

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 23:09
Arbër Zeneli

Heroi i Kosovës në futboll, Arbër Zeneli, ka thënë se është tejet i lumtur për hat-trickun ndaj Azerbajxhanit dhe kualifikimin në Ligën C të Ligës së Kombeve.

Zeneli shënoi tre herë në fitoren 4 me 0 në ndeshjen vendimtare, ndërsa pas takimit ka thënë se fitorja ishte shpërblim për mundin e të gjithë ekipit.

“Po ma ‘don’ në Prishtinë. Falënderoj ekipin për topat e jashtëzakonshëm. Na shkoi shumë mirë. Luftuam shumë si ekip. Patëm gjithë vëmendjen për të fituar këtë ndeshje dhe jemi një nga katër ekipet në ‘Play-Off’”, ka thënë ai pas takimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...