Statistika që tregon se Kosova është më e fortë se Serbia në futboll - Bota Sot
Statistika që tregon se Kosova është më e fortë se Serbia në futboll

Futboll

Statistika që tregon se Kosova është më e fortë se Serbia në futboll

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 06:32
Kosova e mundi Azerbajxhanin në Ligën D te Kombeve me rezultat 4-0, duke përfunduar e para në grup më 14 pikë.

Kosova dhe Serbia kanë përfunduar si të parat në grupet e tyre në Ligën e Kombeve.

Kosova e mundi Azerbajxhanin në Ligën D te Kombeve me rezultat 4-0, duke përfunduar e para në grup më 14 pikë.

Njëkohësisht, në anën tjetër, Serbia ka shënuar fitore 4-1 kundër Lituanisë sonte duke e fituar Grupin e katër të Ligës C.

Por, në statistika Kosova është më e mirë.

Kosova ka pikë të njëjta por ka gol-dallim më të mirë së Serbia.

Kosova ka shënuar 15 gola dhe ka pranuar vetëm dy, kurse Serbia ka shënuar 11 dhe ka pranuar katër gola.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...