Fiton Dortmund, Bayern gabon përsëri - Bota Sot
Fiton Dortmund, Bayern gabon përsëri

Futboll

Fiton Dortmund, Bayern gabon përsëri

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 17:40
Foto nga ndeshja

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund e kanë mbyllur edhe xhiron e 12-të të Bundesligas.

Dortmund ka regjistruar fitore dhe kësisoj mbanë lidershipin, kurse Bayern me barazim qëndron në ndjekje të skuadrës “verdh e zi”, duke thelluar distancen.

Bavarezët kanë lëshuar fitoren në minutat e fundit, ndaj Dusseldorf, për ta mbyllur me rezultatin 3:3.

Golat për skuadrën e Kovac i realizuan Niklas Sule dhe dy herë të tjera Thomas Muller.

Dortmund në anën tjetër ka shënuar fitore në udhëtim, kundër Mainz, me rezultat 1:2.

Golat u realizuan nga Paco Alcacer dhe Lukasz Piszczek, kurse për vendasit Robin Quaison.

Dortmund tashmë grumbullon 30 pikë kurse Bayern 21.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...