Çmenduri se jo mahi - Bota Sot
Çmenduri se jo mahi

Futboll

Çmenduri se jo mahi

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 15:33
Ilustrim

Çmenduri se jo mahi! Këtë të martë do të vendoset se kur do të luhet finalja e kthimit e Copa Libertadores mes River Plate dhe Boca Juniors e shtyrë në dy raste për shkak të sulmeve me sende të forta dhe gazlotsjellës nga tifozët e Riverit ndaj lojtarëve të Bocas të cilët nuk ishin në gjëndje për. Por përpara vendimit përfundimtar dy klubet argjentinase kanë marrë një ftesë shumë interesante nga qyteti i Xhenovas në Itali që u ka bërë thirrje drejtuesit të dy klubeve për ta luajtur finalen e kthimit të Copa Libertadores në stadiumin “Luigi Ferraris”. Që pas zyrtarizimit të shtyrjes, ka pasur shumë hipoteza se ku mund të luhet kjo ndeshje, pasi nuk përjashtohet mundësia që finalja e shumëpritur të zhvendoset në një vend tjetër larg Argjentinës. Rregullorja e parashikon se ndeshjet e shtyra mund të transferohen në ndonjë vend tjetër. Dje u mendua se mund të luhej në Abu Dhabi, por  ka një tjetër teori.

Më shumë se teori është një kërkesë e bërë nga Bashkia e Xhenovas, që u ka bërë thirrje skuadrave që të shkojnë e të luajnë në Itali. Në kërkesën që është bërë për dy presidentët, të cilët janë me origjinë italiane, kërkohet që superklasikja më e famshme në botë të zhvillohet në stadiumin “Luigi Ferraris”. Duket shumë e vështirë që të ndodhë, por në Itali duket se janë gati që të presin një nga përballjet më të zjarrta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...