Formacionet zyrtare: Roma- Real Madrid - Bota Sot
Formacionet zyrtare: Roma- Real Madrid

Futboll

Formacionet zyrtare: Roma- Real Madrid

Më: 27 nëntor 2018 Në ora: 19:49
Foto ilustrim

Pak para fillimi të sfidës të shumë pritur Roma- Real në kuadër të Ligës së Kampionëve janë publikuar edhe formacionet zyrtare të te dyja ekipëve.

Skuadra spanjolle hynë në fushë si titullar, pasi që zë vendin e parë të grupit G, me 9 pikë të grumbulluara, por pa lënë anash klubin romak që ka të njejta pikë por me gol-dallim më dobët.

Kujtojmë se nga shumë ekspert të futbollit kjo përballje është cilësuar si ‘finale para finalës’, me të vetmin arsyetim duke marr parasysh nivelin dhe lojtarët qe kanë në dispozicion të dyja klubet.

Ja formacionet e të dyja klubëve:

ROMA: Olsen; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Nzonzi, Cristante; Under, Zaniolo, El Shaarawy; Schick.

REAL MADRID: Courtois; Caravajal, Varane, Ramos, Marcelo; Kroos, Modric, Llorente; Vazquez, Benzema, Bale

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...